Societat Catalana de Matemàtiques   Universitat Jaume I   Universitat Politècnica de València   Universitat de València   Universitat d'Alacant   Societat d'Educació Matemàtica Al-Khwarizmi
Edició 2014
Edició 2015
Edició 2016
Edició 2017
Edició 2019
Accés identificat

Ja podeu consultar les millors puntuacions de la Prova Cangur celebrada el 22 de març de 2018.


Tria el nivell del qual vols consultar les millors puntuacions.

Les puntuacions d'alumnes per centres, com es fa cada any, es poden veure per terços, la puntuació total i el lloc que ocupen en la classificació general i en la del seu nivell. (en aquest cas serà necessari accedir a la Intranet amb les credencials del responsable del centre).


Enunciats de la Prova Cangur 2018 de la SCM:


Solucions de la Prova Cangur 2018 de la SCM:

Relació de premiades i premiats per nivells

Nivell 1r d'ESO Nivell 2n d'ESO Nivell 3r d'ESO Nivell 4t d'ESO Nivell 1r de Batx. Nivell 2n de Batx.


Nivell 1r d'ESO Dalt

  • 1. Mar Baixauli Marín (Institución Cultural Domus, Godella), 150 punts
  • 1. Darío Martínez Ramírez (Vicenta Ferrer Escrivà, València), 150 punts
  • 2. Xavier González Ibáñez (La Milagrosa, Cullera), 145 punts
  • 2. Néstor Padilla Caletrío (Gençana, Godella), 145 punts
  • 3. Diego Almagro Frutos (Gençana, Godella), 143,75 punts
  • 4. Samuel Guijo Castro (IES L'Alcalatén, L´Alcora), 142,5 punts
  • 5. José Rico Sapiña (La Milagrosa, Cullera), 141 punts
  • 6. Víctor Carles Albert (La Milagrosa, Cullera), 140 punts
  • 6. Mar Coque Calatayud (IES Vicente Gandia, Villanueva de Castellón), 140 punts
  • 6. Joel Fernández Pascual (Madre Vedruna Sagrado Corazón, Castelló de la Plana), 140 punts
  • 7. Hector Cintado Peiró (IES El Saler, València), 138,75 punts
  • 8. Andreu Cabedo Balaguer (IES Betxí, Betxí), 137,5 punts
  • 8. Nicolás Merenciano Esteve (Nuestra Señora de la Salud, Algemesí), 137,5 punts
  • 9. Álvaro Giménez Mota (Pío XII, València), 136,25 punts
  • 9. María Montesinos Carrasco (Pío XII, València), 136,25 punts
  • 10. Joan Pascual Ribes (IES Maria Enríquez, Gandia), 135 punts


Nivell 2n d'ESO Dalt

  • 1. Óscar Palmer Peiró (Ies Francesc Tàrrega, Vila-Real), 121,25 punts
  • 1. Álvaro Sanjuán Piqueras (Pío XII, València), 121,25 punts
  • 2. Natàlia Bellver Mestre (IES El Caminàs, Castelló de la Plana), 120 punts
  • 3. Belén Sospedra Escat (Institución Cultural Domus, Godella), 118,5 punts
  • 4. Alba Pertusa Monferrer (IES Professor Broch i Llop, Vila-Real), 117,25 punts
  • 5. Sau Felguera Martínez (Escola Gavina, Picanya), 115 punts
  • 6. Pau Moliner Senar (IES Vicent Sos Baynat, Castelló de la Plana), 112,5 punts
  • 7. Alicia Fernández de la Pradilla Ibáñez (IES Bovalar, Castelló de la Plana), 111,25 punts
  • 7. África Pérez Piñaga (Pío XII, València), 111,25 punts
  • 8. Hur Fuentes Khattabi (IES Benigasló, La Vall d´Uixó), 110,75 punts
  • 9. Marta Ten Quilis (IES L´Eliana, L´Eliana), 108,75 punts
  • 10. Jorge Albiol Cano-Coloma (IES L´Eliana, L´Eliana), 108,25 punts


Nivell 3r d'ESO Dalt

  • 1. Marcos Matilla Montero (Asunción de Nuestra Señora, Riba-Roja de Túria), 126 punts
  • 2. Néstor Salvador Sebastián (IES L'Alcalatén, L´Alcora), 122 punts
  • 3. Altaïr Escrihuela Peñarrocha (IES Músic Martín i Soler, Mislata), 121 punts
  • 4. Alberto Mateos Roig (IES Joanot Martorell, València), 113,25 punts
  • 5. Pau Sabater Nácher (Nuestra Señora de la Salud, Algemesí), 112,25 punts
  • 6. Daniel Sánchez Botella (IES La Nia, Aspe), 109,75 punts
  • 7. Josep Peiró Ramos (IES Barri del Carme, València), 108,5 punts
  • 8. Marc Martínez Llopart (IES La Plana, Castelló de la Plana), 106,5 punts
  • 9. Jaume González Nieto (IES Músic Martín i Soler, Mislata), 103,25 punts
  • 10. Alba Pérez Sánchez (Altozano, Alacant), 101,25 punts


Nivell 4t d'ESO Dalt

  • 1. Marc Velasco Mateu (IES Josep Ribera, Xàtiva), 133,75 punts
  • 2. Pau Rocher Martinez (Cristo Rey (MM. Escolapias), Gandia), 131,25 punts
  • 3. Marco Chen (Mas Camarena, Bétera), 125 punts
  • 4. Ferrán Cortés Pérez (IES Bellaguarda, Altea), 123,75 punts
  • 5. Joan Noguera Ferrando (IES Teulada, Teulada), 122 punts
  • 6. Clara Delgado Querol (Institución Cultural Domus, Godella), 119 punts
  • 7. Andreu Benavent Montell (IES Josep Ribera, Xàtiva), 106,25 punts
  • 7. Jorge Sanmartín Martínez (Gençana, Godella), 106,25 punts
  • 8. Rubén Montagut Teijelo (Ágora Lledó International School, Castelló de la Plana), 104,75 punts
  • 9. Mario Fabado Gómez-Lobo (Parroquial Don José Lluch, Alboraya), 103,5 punts
  • 9. Ignacio Martínez Valero (Parroquial Don José Lluch, Alboraya), 103,5 punts
  • 10. Lifeng Qiu (Ágora Lledó International School, Castelló de la Plana), 103,25 punts


Nivell 1r de Batxiller Dalt

  • 1. Roberto Vergara Sanchís (IES Francesc Ribalta, Castelló De La Plana), 131 punts
  • 2. Alejandro Pérez García (María Asunta, Castalla), 119,5 punts
  • 3. Andrés Bernardo Agustina (IES La Plana, Castelló de la Plana), 117 punts
  • 4. Daniel Bordera Calatayud (IES Jaume I, Ontinyent), 99,25 punts
  • 5. Juan García Ros (IES Pere Boïl, Manises), 98,75 punts
  • 6. Ruben Pradas Romero (IES Camp de Túria, Llíria), 98 punts
  • 7. David Campos Abad (IES Malilla, València), 97 punts
  • 8. Juan Torralbo Torrado (IES L'Arabí, L´Alfàs del Pi), 95 punts
  • 9. Ignacio Martínez Ferrer (IES Districte Marítim, València), 94 punts
  • 10. Enrique Ghelfi Palomar (San Pedro Pascual, València), 92,5 punts
  • 10. Clàudia Maria Monrós Peris (IES Francesc Ferrer i Guàrdia, València), 92,5 punts


Nivell 2n de Batxiller Dalt

  • 1. Félix Moreno Peñarrubia (IES L´Eliana, L´Eliana), 136,25 punts
  • 2. Francisco Sospedra Escat (Institución Cultural Domus, Godella), 103 punts
  • 3. Víctor Alonso Chornet (San Cristóbal II, Castelló de la Plana), 97 punts
  • 4. Miquel Milián Ibáñez (IES Els Ports, Morella), 96,5 punts
  • 5. Diego Balsera López (IES Ifach, Calp), 95 punts
  • 6. Antonio Pérez Monzó (IES Número 26, València), 92 punts
  • 7. Neus Vayá i Vives (IES Jaime II, Alacant), 91,25 punts
  • 8. Víctor Pérez Sánchez (IES Bernat Guinovart, Algemesí), 90,5 punts
  • 9. Adrián Colino Barea (IES Andreu Sempere, Alcoi), 90 punts
  • 10. Johan López Gjelsten (IES L'Arabí, L´Alfàs del Pi), 89,75 punts




Per contactar i fer aplegar observacions o suggeriments a la Comissió: Castelló - València - Alcoi i Comarques Centrals - Alacant

Informació general de la Prova Cangur: cangur@epsa.upv.es
Prova Cangur 2019

La Prova Cangur és un activitat impulsada per la societat internacional Le Kangourou sans Frontières, de la qual és membre la Societat Catalana de Matemàtiques que, per aquesta raó, és l'entitat titular del Cangur en llengua catalana

Societat Catalana de Matemàtiques