Societat Catalana de Matemàtiques   Universitat Jaume I   Universitat Politècnica de València   Universitat de València   Universitat d'Alacant   Societat d'Educació Matemàtica Al-Khwarizmi
Edició 2014
Edició 2015
Edició 2016
Edició 2017
Edició 2018
Edició 2020
Accés identificat

Ja podeu consultar les millors puntuacions de la Prova Cangur celebrada el 21 de març de 2019.


Tria el nivell del qual vols consultar les millors puntuacions.

Les puntuacions d'alumnes per centres, com es fa cada any, es poden veure per terços, la puntuació total i el lloc que ocupen en la classificació general i en la del seu nivell. (en aquest cas serà necessari accedir a la Intranet amb les credencials del responsable del centre).


Enunciats de la Prova Cangur 2019 de la SCM:


Solucions de la Prova Cangur 2019 de la SCM:

Relació de premiades i premiats per nivells

Nivell 1r d'ESO Nivell 2n d'ESO Nivell 3r d'ESO Nivell 4t d'ESO Nivell 1r de Batx. Nivell 2n de Batx.


Nivell 1r d'ESO Dalt

  • 1. Jimena Rodríguez Colado (Gençana, Godella), 143,75 punts
  • 2. Dan Manuel Vancea (IES Vila-Roja, Almassora), 141,25 punts
  • 3. Carla González Roig (IES Frances Ribalta, Castelló de la Plana), 140 punts
  • 3. Eivissa Pla Sorolla (Gençana, Godella), 140 punts
  • 4. Paula Durà Garcia (IES Les Rodanes, Vilamarxant), 135 punts
  • 5. Luis Blázquez Nuño (IES Camp de Túria, Llíria), 133,75 punts
  • 6. Diego Ruiz Lería (IE Secundària, Tabernes Blanques), 132,50 punts
  • 7. Imma Giner Espert (María Auxiliadora, Algemesí), 131,25 punts
  • 8. Elena Viciano Cabello (IES La Plana, Castelló de la Plana), 130 punts
  • 9. Danny Robinson Romero (IES Les Rodanes, Vilamarxant), 128,75 punts
  • 9. Marina Villarroya Giner (Gençana, Godella), 128,75 punts
  • 10. Samuel Sikes Bowman (IES Antoni Llidó, Xàbia), 126,00 punts


Nivell 2n d'ESO Dalt

  • 1. Arnau García Betoret (IES Les Rodanes, Vilamarxant), 143,75 punts
  • 2. Darío Martínez Ramírez (Vicenta Ferrer Escrivà, València), 137,50 punts
  • 3. Samuel Guijo Castro (IES L'alcalatén, Alcora, L'), 132,50 punts
  • 3. Miquel Amador Escrig (IES L'alcalatén, Alcora, L'), 132,50 punts
  • 4. David Camacho Castilla (IES Vicent Sos Baynat, Castelló de la Plana), 127,50 punts
  • 4. Mar Baixauli Marín (Institución Cultural Domus, Godella), 127,50 punts
  • 5. María Montesinos Carrasco (Pío Xii, València), 126,25 punts
  • 6. Ausiàs Parejo Calabuig (IES Francesc Ferrer I Guàrdia, València), 125,00 punts
  • 7. Nicolás Merenciano Esteve (Nuestra Señora De La Salud, Algemesi), 121,25 punts
  • 8. Héctor Cintado Peiró (IES El Saler, València), 115,00 punts
  • 9. Andrea Xuelian Muñoz Ros (IES Joan Fuster, Sueca), 114,75 punts
  • 10. Amadeo Alonso Aguilar (IES Puçol, Puçol), 112,50 punts


Nivell 3r d'ESO Dalt

  • 1. Hugo Lladró Prats (IES Figueras Pacheco, Alacant), 143,75 punts
  • 2. Álvaro Sanjuán Piqueras (Pío XII, València), 138,75 punts
  • 2. Álvaro Morales Cruz (IES Músic Martín i Soler, Mislata), 138,75 punts
  • 2. Sau Felguera Martinez (Escola Gavina, Picanya), 138,75 punts
  • 3. Luis Martínez Ricarte (Nuestra Señora de la Salud, Algemesí), 136,00 punts
  • 4. Raquel Fernández de la Pradilla Ibáñez (IES Bovalar, Castelló de la Plana), 135,00 punts
  • 5. Joan Borja Cortés (IES Bellaguarda, Altea), 133,75 punts
  • 5. Michel Verdú Àlvarez (IES Mediterrània, Benidorm), 133,75 punts
  • 5. Jordi Herrero Martínez (IES Laurona, Llíria), 133,75 punts
  • 6. Marc Romaguera Real (Escola Gavina, Picanya), 130,75 punts
  • 7. Ari Pol Van Leeuwaarden (IES Jaime II, Alacant), 128,75 punts
  • 7. Aleix Flores Pradillas (IES Professor Broch i Llop, Vila-Real), 128,75 punts
  • 8. Alexander Riquelme Agulló (IES La Foia d´Elx, Elx), 128,25 punts
  • 9. Óscar Palmer Peiró (IES Francesc Tàrrega, Vila-Real), 126,25 punts
  • 10. Óscar Piqueras Rodríguez (Nuestra Señora de Fátima, València), 125,00 punts
  • 10. Antoni Sabater Nácher (Nuestra Señora de la Salud, Algemesí), 125,00 punts


Nivell 4t d'ESO Dalt

  • 1. Néstor Salvador Sebastián (IES L'alcalatén, Alcora, L'), 131,25 punts
  • 1. Alberto Mateos Roig (IES Joanot Martorell, València), 131,25 punts
  • 2. Altaïr Escrihuela Peñarrocha (IES Músic Martín i Soler, Mislata), 130,00 punts
  • 3. Jaume González Nieto (IES Músic Martín i Soler, Mislata), 127,50 punts
  • 4. Marc Martínez Llopart (IES La Plana, Castelló de la Plana), 124,00 punts
  • 5. Pau Sabater Nácher (Nuestra Señora de la Salud, Algemesí), 123,75 punts
  • 6. Sergi Ivars Galiana (IES Callosa d´en Sarrià, Callosa d´en Sarrià), 121,25 punts
  • 7. Josep Peiró Ramos (Escuelas Pias, València), 120,00 punts
  • 8. Pablo Fuentes Pons (IES Francesc Ferrer i Guàrdia, València), 118,75 punts
  • 9. Helios Martínez Juan (IES Figueras Pacheco, Alacant), 118,50 punts
  • 10. Ivan López Claramunt (IES Puçol, Puçol), 117,50 punts


Nivell 1r de Batxiller Dalt

  • 1. Marco Chen (Mas Camarena, Bétera), 137,50 punts
  • 2. Marc Velasco Mateu (IES Josep Ribera, Xàtiva), 132,50 punts
  • 3. Marc Cuenca Laràs (IES Josep Ribera, Xàtiva), 130,00 punts
  • 4. Ferran Cortés Pérez (IES Bellaguarda, Altea), 128,50 punts
  • 4. Mario Fabado Gomez-Lobo (Parroquial Don José Lluch, Alboraia), 128,50 punts
  • 5. Pau Rocher Martínez (IES Ausiàs March, Gandia), 122,50 punts
  • 6. Ignacio Martínez Valero (Parroquial Don José Lluch, Alboraia), 116,00 punts
  • 6. Alejandro Pérez García (IES Xebic, Ondara), 116,00 punts
  • 7. Irene Roig Ferrando (IES Pere Boïl, Manises), 109,75 punts
  • 8. Joan Noguera Ferrando (IES Teulada, Teulada), 108,75 punts
  • 9. Diego Borrull Moragues (IES Rei en Jaume, Alzira), 108,50 punts
  • 10. Miguel Requena Micó (IE Secundària, Moixent), 106,50 punts


Nivell 2n de Batxiller Dalt

  • 1. Roberto Vergara Sanchís (IES Francesc Ribalta, Castelló de la Plana), 132,50 punts
  • 2. Alejandro Pérez García (IES Nou Derramador, Ibi), 116,00 punts
  • 3. Andrés Bernardo Agustina (IES La Plana, Castelló de la Plana), 96,75 punts
  • 4. Juan García Ros (IES La Garrigosa, Meliana), 95,00 punts
  • 5. David Campos Abad (IES Malilla, València), 88,25 punts
  • 6. Carlos Roselló Almerich (IES Pare Vitòria, Alcoi), 83,00 punts
  • 7. Irene Badía Madrigal (IES San Vicent Ferrer, València), 82,25 punts
  • 8. Mar Moll Bertomeu (IES Teulada, Teulada), 80,00 punts
  • 8. José Alejandro González García (Ies Las Fuentes, Villena), 80,00 punts
  • 8. Arnau Lapeña Capilla (IES Francesc Tàrrega, Vila-Real), 80,00 punts
  • 9. Adrián Nadal Rosa (IES La Valldigna, Taverners de la Valldigna), 77,50 punts
  • 10. Adrián Segarra Piera (Madre Vedruna Sagrado Corazón, Castelló de la Plana), 76,75 punts




Per contactar i fer aplegar observacions o suggeriments a la Comissió: Castelló - València - Alcoi i Comarques Centrals - Alacant

Informació general de la Prova Cangur: cangur@epsa.upv.es
Prova Cangur 2020

La Prova Cangur és un activitat impulsada per la societat internacional Le Kangourou sans Frontières, de la qual és membre la Societat Catalana de Matemàtiques que, per aquesta raó, és l'entitat titular del Cangur en llengua catalana

Societat Catalana de Matemàtiques